משכנתאות הפכו להיות חלק מחיי היום יום של רוב אזרחי המדינה, ואין מי שלא מגיע לזה באיזה שהוא שלב בחייו. למעשה, כל מי שרוצה לזכות בקורת גג אמיתית לראשו, יהיה חייב לעבור תהליך של לקיחת משכנתאות על בשרו.  ההבדל הגדול בין נטילת משכנתאות נוחה ומותאמת אישית, לבין משכנתאות שאינם טובות הוא הבדל תהומי. לכן חשוב כל כך ליטול משכנתאות אך ורק אחרי יעוץ אישי ובמקום הכי מקצועי וטוב.

מי צריך משכנתאות

המושג משכנתאות מתייחס להלוואה שניתנת עבור רכישת דירת מגורים או עבור קניית נכס. היות ומדובר בסכומי כסף גדולים שאי אפשר לשלם אותם באופן עצמאי, זקוקים להלוואה עם פריסה רחבת היקף כדי לעמוד במשימה. משכנתאות מתבססות על כך שאדם מחזיר את החוב טיפין טיפין חודש אחרי חודש במשך עשרות שנים. כך הוא מסלק את החוב הראשוני ויכול לקנות את הדירה. אמנם מי שאין לו אפשרות להחזיר כלל, לא יוכל ליטול משכנתאות. התנאי הראשון שצריך כדי להכנס לקטגוריה הזו הוא הוכחת יכולת החזרה.

לקיחת משכנתאות

ההחלטה על נטילת משכנתאות אינה קלה כלל. מדובר בהתחייבות לאורך שנים רבות והצמדות להחזרים חודשיים ארוכים מאד. את הצעד הזה עושים כאשר רוצים לרכוש נכס, כי יודעים שבלי זה לא נוכל להגיע למימוש המטרה. עם זאת, יש הבדלים גדולים בין סוג משכנתא אחד למשנהו, וגם התנאים משתנים ממקום למקום. הבנקים מציעים את ההצעות שלהם, וחברות אחרות מציעות את התנאים שלהם. לכל מקום יש מעלות וחסרונות וצריך לשקלל היטב את הנתונים כדי לדעת מה רוצים לקבל בתמורה ולמי זה טוב.

יעוץ משכנתאות

דווקא בגלל שנטילת משכנתאות הוא פרק כה סבוך ומורכב, חשוב להתיעץ היטב לפני שמחליטים על מסלול אחד. לבדוק עם יועץ משכנתאות ועם חברה מנוסה בתחום, מה התנאים הכי טובים בשבילי בהתאם לנתונים הקיימים בשוק. לבחון את הנתונים הספציפיים התלויים בגיל, במצב האישי, במקורות ההכנסה, בהשקעה הנדרשת ובריביות שיהיו צמודות להלוואה.

ניקח למשל את אפשרויות ההחזר, שהוא נתון מאד משמעותי. בלעדי אפשרויות החזרה עלולים שלא לעמוד בתשלומי המשכנתא ואז להפסיד את הנכס כי הוא יהפוך להיות משועבד. רק חברה שיכולה להתאים ללקוח את אפשרויות ההחזר הכי טובים בשבילו, זה מה שיבטיח לו כי המשכנתא אכן מתאימה לו.

בחברת אילון השקעות תקבלו את המידע הנחוץ בכל הנוגע למשכנתאות. כאן תמצאו את היעוץ המלא והאישי עבור כל לקוח, כדי שהוא יוכל לממש את הזכאות שלו בעת נטילת משכנתא. אנשי המקצוע שלנו מכירים היטב את מסלולי המשכנתא השונים כדי לדעת מה לייעץ עבור כל לקוח, כאן שומעים בדיוק את מטרות הלקוח ומה חשוב לו להשיג, איך לבצע עבורו את פריסת התשלומים ומה יהיו תנאי ההחזר הכי נוחים.

חשוב לנו לבנות לכל לקוח תיק אישי ונכון, כך שהוא יוכל לממש את האפשרויות המקסימליות שלו על פי חוק ולהנות מנטילת משכנתאות טובה ביותר עבורו.

קראו עוד: הלוואה לצורך משכנתא